Grafiki

Pierwszy komputer

Przygodę z komputerem rozpocząłem mniej więcej w 1996 roku. Moja żona, opanowała sztukę obsługi komputera dużo wcześniej z racji wykonywanego zawodu i udzieliła mi pierwszych lekcji. Młodszy kolega – Patryk, poskładał mi komputer i zaczęła się przygoda. Początkowo chwytałem się prawie wszystkich aplikacji jakie mi wpadły w ręce, instalowałem je z płyt, dodatków do gazety Komputer Świat.

Kiedy zdobyłem przypadkowo program graficzny Corel Draw 8, postanowiłem nauczyć się obsługi. Początkowo było trudno, nieznany program i słabo opanowany komputer, ale nauczyłem się budowy obrazów na warstwach przy użyciu różnego rodzaju filtrów, masek itp. Namówiony przez koleżankę, zająłem się tworzeniem okładek do Bloków technicznych, Rysunkowych, Kolorowanek, Notesów . W zamyśle, miałem sprzedaż w/w do zakładów poligraficznych, ale nigdy się tam nie wybrałem.

Postanowiłem zamieścić część tych, jak ja to mówię „wypocin” na tej stronie, po tylu latach leżenia w szufladzie zobaczą światło dzienne 🙂
A to parę skanów, które wykonałem.

Za „komuny” gro bloków miało okładki szaro – bure, tylko te wersje droższe prezentowały się ładnie i kolorowo. Moim celem było rozweselenie paletą kolorów ten rodzaj akcesoriów, które przecież w 90 procentach przeznaczone były dla uczniów szkół.

Próbowałem swoich sił w tworzeniu wizytówek, folderów reklamowych, logo, później tworzyłem od podstaw sklep internetowy i przez długi czas w firmie, w której pracowałem prowadziłem stronę internetową i robiłem rysunki techniczne w specjalistycznej aplikacji o nazwie Solid Edge. Programy graficzne, w których się poruszam to Corel Draw X10, wyżej wymieniony Solid Edge i GIMP 2,8 (kocham tą aplikację 🙂 )

W późniejszym czasie zajęła mnie animacja komputerowa, tworzenie banerów reklamowych na strony internetowe, bawiłem się programem Adobe Flash CS3 Professional, składałem różne animacje. Posiadam całkiem dużą kolekcję animowanych „gifów” stworzonych przeze mnie, które wykorzystuję czasami przy produkcji własnych filmików. Trzymam to wszystko na pamiątkę na dodatkowym dysku i od czasu do czasu przeglądam.

Następnym krokiem była obróbka fotografii, koloryzowanie zdjęć, aż wreszcie tworzenie własnych filmów, a raczej krótkich filmików. Ten pomysł powstał przy okazji chęci nagrania paru piosenek we własnym wykonaniu. Same pliki muzyczne nie są zbyt nośne, chodzi mi o możliwość publikacji chociaż by na takiej stronie jak ta. Dlatego postanowiłem, do każdej nagranej piosenki stworzyć krótki filmik, a ten można już opublikować na własnym koncie w YouTube i stamtąd dalej:-) I to jest dobre rozwiązanie!

A to próbka pokolorowanej przeze mnie fotografii 🙂

Nie jest doskonałe, ale wygląda trochę weselej.

GIFTemp_208C A to animacja w 3D, którą zrobiłem w w/w aplikacji technicznej (S.E) z rysunku 2D. Można było to rozwijać, ale …. komu na tym zależało …? Program do tego rodzaju prezentacji miałem zainstalowany w pracy w wersji próbnej przez 30 dni. Opanowałem rysunek techniczny, na którego podstawie można było stworzyć właśnie taką prezentację w 3D. Chciało by się powiedzieć humorystycznie.. trzydzieści dni minęło i temat się zwinęło 🙂 Bywa !!


A to trochę kompozycji własnych. Są nimi fotomontaże 🙂

kanapa u krzycha

Fotomontaż, pt. Z wizytą u Krzysia:-)


Crowd of fans at a concert

Mój zespół na koncercie 🙂


koncert1

Ale mnie porwało !!


milioner

 I po co mi to wszystko ?


moje co very

Profilowe na FB


Created with GIMP

Okładka mojej Złotej Płyty 🙂


marek0

W czasie koncertu! 🙂


CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Pozdrowienia z Paryża!!


Ścianka i Marek

Ścianka dla wszystkich!!:-)

Z muzykami Yes

Pożyczony muzyk czyli występ z zespołem Yes :-0


wodecki

W terenie też można pośpiewać!


Created with GIMP

Grafika pt. Okładka nowej płyty


W klubieM

Ostatnia próba w klubie przed końcem roku 2018


Życzenia

Życzenia na FB


klub

Odpoczywam w klubie śpiewając! 🙂


marek na fotelu

I gdzie minie znowu diabli ponieśli! _:-)


Created with GIMP

Kolejna płyta 🙂 super wyszło!!:-)


Nowy na FB

Profil na FB


Created with GIMP

Profil na FB


Riverside na Prog In Park 2017

Gramy i śpiewamy „U Maksyma” w Gdyni 🙂


Created with GIMP

Plakat reklamowo-informacyjny 🙂 Super!!


Następna strona


2 myśli w temacie “Grafiki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s